The YellowJackets
2017-2018

Scott Abrams

Scott Abrams

P.R. Director, Class of '18

Gavin Baker

Gavin Baker

Class of '19

William Cunningham

William Cunningham

Class of '19

James Fosburgh

James Fosburgh

Assistant Music Director, Class of '19

Darren Huang

Darren Huang

Class of '19

Shurik Zavriyev

Shurik Zavriyev

Projects Manager, Class of '19

Philip Milman

Philip Milman

Music Director, Class of '19

Gapilan Sivasithamparam

Gapilan Sivasithamparam

Business Manager, Class of '19

Basti Lehmann

Basti Lehmann

Class of '20

Michael Monroe

Michael Monroe

Class of '20

Daniel Pak

Daniel Pak

Class of '20

Jose Quintero

Jose Quintero

Class of '20

Sam Graves

Sam Graves

Class of '21

Kevin Spooner

Kevin Spooner

Class of '21

BELOVED YJ ALUMNI

Class of 2017

Christopher Fertakis

Jang Kim

Christopher Ostwald

Class of 2016

Luke Metzler

Logan Stillings

Class of 2015

Dan Hodd

Kyle Hogan

Joshua Huang

Cordero Kong

Aditya Nellore

Abhishek Sharma

Ian Wallace-Moyer

Class of 2014

Aden Brooks

Matthew Carlin

Galen Dole

Christopher Urquiaga

Class of 2013

Jordan Fontheim

Ross Pedersen

Michael Pittman

Class of 2012

Kieran Kriss

Jamal Moore

Class of 2011

Matthew Francis

Dana Huyge

Danny Rubenstein

Aaron Sperber

Christopher Young

Class of 2010

Enrique Lacárcel Bautista

Le Doan

Brad Reilly

Nicholas Wiggins

Class of 2009

Eric Cinelli

Johnathan Greenhalgh

Steve Kim

Jonathan Zicari

Class of 2008

Patrick Brennan

Zander Hunter

Corey Krafte

Eric Miller

Yuta Nanahara

Zach Oshlag

Kevin Picklesimer

Adam Weis

Class of 2007

Jake Grantier

Craig Radley

Class of 2006

Ted Offner

Class of 2005

Neil Pawlowski

Class of 2004

Jed Dinnerstein

Ian Koff

Steve Kraft

David Marvin

Brian Resnik

Class of 2003

Edward Bender

Derick Eng

Samuel Howard

Jason Rotoli

Class of 2002

Nicholas Berry

Robert Gellman

Matthew Spada

Class of 2001

Benjamin Jacoby

Will Jennings

Connor O’Brien

Geoff Olsner

Jordan Pique

Class of 2000

Scott Feldman

Matthew LaSalle

Brian Scharfenberg

Phil Weilnan

Class of 1999

Joey Chen

David Van Duyne

David Wagner

Class of 1998

Edward Getman

Fred Marcus

Brad Price

David Vail

Class of 1997

Neil Chidester

Justin Goldman

Class of 1996

Paul Aiello

Daniel Brodsky

Jim Fryer

Nathan Holt

Patrick Park

Ian Sanchez

Class of 1995

Duncan Callaway

David Katowitz

Mark Underkofler

Class of 1994

Kenneth “K.C.” Marshall

Joseph Nimeh

Darin Phelps

Brian Ullman

Class of 1993

Dean Byler

Dwayne Grannum

Benjamin Kozower

Craig Plummer

Class of 1992

Aron Cogswell

James Gebhardt

Daniel Hershey

Lawrence Loh

Class of 1991

Paul Butler

Brian Hoffman

Christopher O’Rourke

Class of 1990

Timothy Baldanzi

Edmond Lee

James Moore

Craig Notte

Class of 1989

Demetrio Cavatassi

John Cunningham

Darrin Frison

Brian Patrick

Class of 1988

Thomas Paul

Howard Read

Class of 1987

Cary Brown

Timothy Durfee

Adam Holland

Kevin Holt

David Kim

James Kondysar

Theodore Schultz

Mark Weber

Ho Jin Yim

Class of 1986

Jeremy Goldberg

Eric Richardson

Steven Shamah

Class of 1985

Stephen Hawes

Samuel Lee

David Levey

Mark Scott

Russell Shipley

Christopher Webster

Class of 1984

Richard Crummins

Daniel Goldstone

Thomas Hessenauer

J. Scott Schlossel

Arden Strasser

Todd Watkins

Class of 1983

Christopher Composto

Robert Kowalewski

Christopher Moore

Dennis Naeger

Nicholas Priore

Peter Vichos

Class of 1982

Carrington Ewell

Steven Mackie

Kenneth Shepard

Alexander Wood

Class of 1981

Thomas Alger

Kevin Hutcheson

Class of 1980

Scott Clarke

Robert Druckenmiller

Jong Kim

Richard Zimmer

Class of 1979

Laurence Crosby

Philip Crowell

Sara Krusenstjema

David Laband

Allen Louck

Steven Weiss

Class of 1978

David Butler

Peter Smith

Class of 1977

Kevin Chamberlain

Paul Kleeberg

Class of 1976

George Bernstein

Gary DeBrino

Mark Fishman

Jeffrey Harwood

Mark Helijas

Don Nowak

Rich Ostreicher

E. Wei Stein

Class of 1975

Daniel Adamo

Robert Amendolara

Steven Fox

Donald Reaves

Mark Waldman

Eric Walter

Class of 1974

Robert Hyman

Christopher Lind

Robert Purcell

David Ross

William Tucci

Class of 1973

Robert Massa

Kenneth McCasland

Merle Winn

Class of 1972

P. Allen

James Epstein

Richard Horsman

Michael Jenks

Paul Kreuzer

John Osterhout

Paul Tasca

Michael Vitolo

Gary Walter

Class of 1971

L. Peter Feldman

Anders Henriksson

Stephen Lane

Alan Morse

Gary Wynbrandt

Class of 1970

Robert Frost

Jeffrey Galginaitis

Class of 1969

William Eckert

Andrew Gallant

David Mettee

David Seales

Class of 1968

George Franz

David Freese

John Goldthrop

Richard Green

Marc Johnson

David Jones

Robert Kunz

R. MacDonald

Harold Seifried

Thomas Smith

Thomas Weisflog

Class of 1967

Kenneth Borden

George Frisk

Tod Gross

James Merlihan

Donald Plzella

Class of 1966

Howard Barnes

Charles Carney

Merle Cunningham

Charles Fleischer

Terry Ganshaw

William Lasher

Alvin Lipton

W. Richard Schmits

Richard Weisbord

David Winfield

Class of 1965

Peter Beaven

Franklin Hilfiker

John Knowlton

James Ming

Robert Spilman

Class of 1964

Stewart Agor

Bruce Beardsley

Gary Ey

James Frost

William Frykberg

A. Haase

Bradford Johnstone

Richard Kreitner

Carol Leone

Robert Phear

Stephen Shugrue

Class of 1963

David Chard

Peter Cross

Dale Fleishman

John Howe

David Iverson

Mark Osman

Harry Price

R. White

Class of 1962

Sidney Boyd

Lynn Brock

J. Fallesen

John Fort

James Glennie

Edmond Gormel

Russell Hatch

Roger D. Nelson

David Roe

Douglas Rupert

R. James Shoup

Class of 1961

Charles Cladel

Lonnie Clar

Wright Ellis

Steven Lewis

J. McNabb

Philip Ray

Allan Ross

Joe Bennett

Class of 1960

Carl Ericson

Thomas Grubb

David Havens

Roger Lamphier

J. Martin

R. Hugh Minor

Rudolph Palmgren

Class of 1959

Charles Bailey

David Brown

W. Hutchinson

David McFarlane

Karl Nelson

James Sawhook

Robert Standfast

Class of 1958

Jerry Gardner

David Hurlbutt

Robert McNulty

R. Earl Warren

Alan Wile

Class of 1957

Paul Feldman

Richard Gilbert

Ronald Rankin